İçeriğe geç

Robin Sharma Kimdir?

Kitap alıntıları olarak Ferrari’sini satan bilge kitabıyla ses getiren Robin Sharma kimdir bunu öğreneceğiz. İşte Robin Sharma hayatı…

Robin Sharma Hayatı

Robin Sharma, (d. 18 Mart 1965), Hint kökenli Kanada doğumlu kişisel gelişim ve liderlik uzmanı, aynı zamanda yazar. 13 adet kitabı 60 ülkede 70 dilde yayınlanmıştır.[1]


Liderlik, performans ve kişisel gelişim konularında dünyadaki en önemli uzmanlardan biri olan Robin Sharma, hukuk eğitimi görmüş ve kırk yaşında. Kitapları kırk dört ülkede ve otuzun üstünde dilde yayınlanmış, yedi kitabından altısı uluslararası çok satanlar listesinde yer almış bu ünlü uzman, başkanlık, yöneticilik ve eğitim hizmetleri veren “Sharma Uluslararası Liderlik” şirketinin de yöneticisi. Başkanların ve süper starların da başvurduğu Robin Sharma kürsüsünü syklykla içlerinde Bill Clinton, Jack Welsch, Richard Carlson gibi isimlerin de yer aldığı ünlülerle paylaşıyor. Okuyucuları arasında Jon Bon Jovi, Jose Cruz Jr., Michelle Yeoh, Ricky Martin gibi ünlü sanatçılar, kraliyet aileleri, spor ve pop yıldızları da bulunan uzmanın kitapları büyük firmalara eğitim amaçlı da öneriliyor.


Robin Sharma 16 Haziran 1964 yılında Kanada’da dünyaya gelmiştir. Hint kökenlidir. Anne ve babası India bölgesi yerlilerindendir. Liseden sonra Hukuk eğitimini tamamlamıştır.

Robin Sharma Kişisel Gelişim ve liderlik uzmanıdır. Yazdığı 13 adet kitabı 60 ülkede ve 70 dilde yayınlanmıştır.

Robin Sharma Liderlik ve performans üzerine dünyanın en önemli uzmanlarından biridir. Yazar başkanlık,liderlik üzerine eğitim veren Sharma Uluslararası Liderlik şirketinde yöneticidir. 10 yıldan fazla bir süreçte bu alanda hizmet vermektedir.

Ferrari’sini Satan Bilge kitabı ile 10 yıl önce gündeme oturan yazar hala aynı popülerliğini korumaktadır. Kişisel Gelişim alanında yazdığı kitapları ile çok satanlar listelerine girmeyi başarmıştır.

Robin Sharma Hayatı Eserleri

Ferrari’sini Satan Bilge (1997)
Ferrari’sini Satan Bilge’den Hayat Dersleri: Sen Ölürsen Kim Ağlar (1999)
Ferrari’sini Satan Bilge’den Liderlik Bilgeliği (1998)
Ferrari’sini Satan Bige’den Aile Bilgeliği (2001)
Ermiş, Sörfçü ve Patron (2003)
Ferrari’sini Satan Bilge ile Kaderini Keşfet (2004)
Mega Yaşam!: 30 Günde Mükemmel Hayat (2005)
Ferrari’sini Satan Bilgeden Gününüzü Aydınlatacak Sözler (2007)
Mükemmellik Rehberi (2006)
Mükemmellik Rehberi 2 (2008)
Ünvansız Lider (2010)
Ferrari’sini Satan Bilge’nin Gizli Mektupları (2011)
Ustalık Klavuzu (2015)

Kaynaklar: Kidega, Vikipedi, Kitap Yurdu

Etiketler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir