Rabıta Kitap Alıntıları – Uğur Mumcu

Rabıta Kitap Alıntıları – Uğur Mumcu

Uğur Mumcu kitaplarından Rabıta kitap alıntıları sizlerle

Rabıta Kitap Alıntıları

Rabıta arapça kökenli bir sözcük;ilişki, bağ demek;ama başka anlamlaranda geliyor düzen, tertip gibi
Dilimizderabıta ”nın hısım akrabası çeşitli biçimlerde kullanılır söz gelimi;
-Raptiye!
Desem ki “bir süre imamların aylığı Rabıtat-al- Alam al-İslami “ adlı şeriat örgütü tarafından ödenmiştir.
Olmaz, olmaman dersiniz.
Olmuş. Hem de 12 Eylül döneminde, hem de Atatürkçülükten en çok söz edilen bir dönemde
Süleymancılar, ikinci Dünya savaşı döneminde, Hitler’in aslında Müslüman olduğunu, Türkiye’ye girerek Hristiyan yandaşı dinsiz İnönü hükümetini düşüreceğini, Türkiye’de islam devleti kurarak, bu devletin başına Süleymancıların lideri Tunahan’ı geçireceğini öne sürüyorlardı.
“Nefs-ü Emare” iki kaş arkasındaymış, şeyhin dizi ile müridin dizi birbirine değermiş. Şeyh Süleyman Hilmi Tunahan, müridin iki kaşı arasından kalbine doğru izafi bir hat çekermiş. İşte buna rabıta denirmiş.
Cemalettin Kaplan, konuşmalarında sık sık Dr. Rıza Nur’un anılarından söz ediyor ve bu anıların “Allah tarafından kendisine gönderildiğini” söylüyor.
Gönderen Allah değil, Kadir Mısıroğludur.
Ben sadece şehvet ihtiyacı ile kadınla münasebetteyim. Fakat kadınlar hep istediğim şeyler değildir. Hatta bu sebepten gençliğimde bir kadın olmak fikrine düşmüştüm. Fakat o da erkeği kadın gibi yapıyor. Hadım ağalar malum. İşin içinden çıkamadım.
ya kemalist olacaksın, ya şeriatçı olacaksın.
Dünyada feshada üç put vardır. Bunlar Firavun Karun ve Bel’amdır. Bunlardan birincisi diktatör, ikincisi kapitalist, üçüncüsü ise bunların destekçisidir.
Biz insan soyundan geldik, hayvan soyundan mı geldik ki öyle kaplan, Aslan gibi soyadlarını alalım.
Cemalettin Kaplan bir kitabında Resim yapmanın İslama aykırı olduğunu söylüyor. Ancak, video ve kasetleri de Rabbin lütfu ve nimeti sayıyor.
Laiklik ayrı bir dindir. Dinsizlik demektir. Kafirlik demektir.
Caminin kapısında Mercedes marka arabalar duruyor. Biraz sonra cemaat dağılacak. Ve bu siyah cübbeli, yeşil şalvarlı, beyaz sarıklı ve sakallı insanlar Mercedes’lere binip evlerinin yolunu tutacaklar.
Sarık ve Mercedes!
Cemalettin Kaplan, konuşmalarında sık sık Dr. Rıza Nur’un anılarından söz ediyor ve bu anıların “Allah tarafından kendisine gönderildiğini” söylüyor.
Gönderen Allah değil, Kadir Mısıroğludur.
Instagram'da Kitap Alıntıları
Pinterest'te Kitap Alıntıları

Yazarın Diğer Konuları

Devrimci ve Demokrat Kitap Alıntıları – Uğur Mumcu Söz Meclisten İçeri… Kitap Alıntıları – Uğur Mumcu 40’ların Cadı Kazanı Kitap Alıntıları – Uğur Mumcu

Kitap Alıntıları Kategorisindeki Diğer Konular

Yalnız Adam Kitap Alıntıları – Bernardo Atxaga Mo’nun Gizemi Kitap Alıntıları – Gülten Dayıoğlu Aksaçlılar Meclisi – Savaş Kitap Alıntıları – Ahmet Haldun Terzioğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanal pos yazılımı | sanal pos entegrasyonu