Elveda Otizm Kitap Alıntıları – Leean Whiffen

Elveda Otizm Kitap Alıntıları – Leean Whiffen

Leean Whiffen kitaplarından Elveda Otizm Kitap Alıntıları sizlerle.

Elveda Otizm Kitap Alıntıları

“Bir çocuğun sağlığı paraya bağlı olmamalı. Eğer otistik bir çocuk zengin bir ailede doğuyorsa iyileşebilecek kadar şansı oluyor. Paran yoksa çocuğun tedavi olamıyor. Bu sorunu hükümet fark etmiyor mu? Ayrıca bu çocuklar iyileşirse ileride devlete faydalı birer vatandaş oluyorlar. Tersi durumda, hükümet, gelecekte bu kadar çok otistik yetişkinle nasıl başa çıkacak?”
Sean arabayla eve dönerken kendimi nasıl hissettiğimi sordu.
İyi, diyebildim sadece.
Nasıl yani? dedi şaşkınlıkla.
İyiyim çünkü bütün gözyaşlarımı daha önce kuruttum.
Bir çocuğun sağlığı paraya bağlı olmamalı. Eğer otistik bir çocuk zengin bir ailede doğuyorsa iyileşebilecek kadar şansı oluyor. Paran yoksa çocuğun tedavi olamıyor. Bu sorunu hükümet fark etmiyor mu? Ayrıca bu çocuklar iyileşirse ileride devlete faydalı birer vatandaş oluyorlar. Tersi durumda, hükümet, gelecekte bu kadar çok otistik yetişkinle nasıl başa çıkacak?
Leeann her gece Clay #8217;i yatağına yatırırken Sen benim yıldızımsın. diyor, Clay de Sen de benim üçgenimsin, karşılığını veriyordu. Ancak bir gece Clay, Sen benim meleğimsin, diyerek bu geleneği devam ettirdi.
Hayatımızda kontrol edemediğimiz bazı şeylerin olduğunun farkına varman lazım .
Umut yoksa hiçbir şey yoktur.
Leeann her gece Clay #8217;i yatağına yatırırken #8216;Sen benim yıldızımsın #8217; diyor. Clay de #8216;Sen de benim üçgenimsin #8217; karşılığını veriyordu. Ancak bir gece Clay #8216; Sen benim meleğimsin. #8217; diyerek bu geleneği devam ettirdi.
Otizmde tedavinin ve terapinin bir bölümünü onları insanlarla kaynaştırma, seslerle ve aktivitelerle tanıştırma oluşturur. Bu onlar için çok zordur ve lütfen bu durumdaki kişilere hassas davranalım.
Onun için gri yoktu. Siyah ve beyaz vardı.
Onun için gri yoktu. Siyah ve beyaz vardı
Clay #8217;i ölümden kurtarmış kadar mutlu hissediyorum.
Artık özgürüz
Hayatımızda kontrol edemediğimiz bazı şeylerin olduğunun farkına varman lazım.
Hayatımızda kontrol edemediğimiz bazı şeylerin olduğunun farkına varman lazım
Umut yoksa hiçbir şey yoktur.
Benimle empati kurmuştu. Empati! Otistik çocuklarda olmayan başlıca duygulardan biri de empatiydi ve Clay bunu başarmıştı!
Ancak bütün uzmanların söylediği üzere çocuk ne kadar küçükse düzelme de o kadar iyi olur.
Onun dünyasına girmek istiyordum.
Leeann her gece Clay`i yatağına yatırırken:Sen benim yıldızımsın. diyor, Clay de Sen de benim üçgenimsin. karşılığını veriyordu. Ancak bir gece Sen benim meleğimsin. diyerek bu geleneği devam ettirdi.
Gözlerime bakması için onu kucağıma aldım. Onun dünyasına girmek istiyordum.
Clay #8217;in iyileşme ihtimalini düşündükçe heyecandan titriyordum. İleride hayatını mutlu ve konforlu bir şekilde geçirmesini istiyordum. Aşık olup bir aile kurmasını istiyordum. Aşksız hayat geçer mi! Ve inanılmaz istekle bana Anne demesini istiyordum. Kimliğimin farkında olarak bana sarılmasını ve Anneciğim, demesini istiyordum.
Böyle iyi bir programdan sadece zenginlerin ya da yemek için dahi devletten yardım alan fakirlerin faydalanabiliyor olması ne yazık! Bir çocuğun sağlığı paraya bağlı olmamalı. Eğer otistik bir çocuk zengin bir ailede doğuyorsa iyileşebilecek kadar şanslı oluyor. Paran yoksa çocuğun tedavi olamıyor
“Hayatımızda kontrol edemediğimiz bazı şeylerin olduğunun farkına varman lazım”diyerek saçımı okşadı.
İki yaşındaki bir çocuk annesine sarılırdı, bir yabancıya değil Anlayamıyordum. Benden niçin kaçıyordu? Neden kontrolden çıkmıştı? Ve niçin bana hala anne demiyordu? Sanki beni tanımıyormuş gibi davranıyordu.
Dokunaklı bir azim ve sevgi öyküsü.. İyileşme ve gelecek umudunun samimi ışığıyla içinizi aydınlatıyor
Eğer sakin ve kararlı olursan her şey çok daha kolay yoluna girer.
Hayatımızda kontrol edemediğimiz bazı şeylerin olduğunun farkına varman lazım.
Böyle iyi bir programdan sadece zenginlerin ya da yemek için dahi devletten yardım alan fakirlerin faydalanabiliyor olması ne yazık! Bir çocuğun sağlığı paraya bağlı olmamalı. Eğer otistik bir çocuk zengin bir ailede doğuyorsa iyileşebilecek kadar şanslı oluyor. Paran yoksa çocuğun tedavi olamıyor
Instagram'da Kitap Alıntııları
Pinterest'te Kitap Alıntııları

Yazarın Diğer Konuları

Kitap Alıntıları Kategorisindeki Diğer Konular

Biz Hayır Diyoruz Kitap Alıntıları – Eduardo Galeano Devir Kitap Alıntıları – Ece Temelkuran Bütün Kadınların Kafası Karışıktır Kitap Alıntıları – Ece Temelkuran
0 0 oylar
Makale Derecesi
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Yorum yapmak ister misiniz?x
()
x